Ostatnie informacje

ostatnie wydanie- nasz widget

Z ostatnich dni: Wielka powódź wokół Stadionu Narodowego

Gazeta Poselska -Recent News Widget, more on the issue in Warsaw edition

 

Drodzy Czytelnicy!

opóźnienia w dziedzinie reform instytucji w wielu sektorach gospodarki sięgają już dwóch dekad w odniesieniu choćby do sąsiednich krajów, np. Czech. Kryzys jest nie tyle jakimś nieprzewidzianym wypadkiem, co konsekwencją lat zaniedbań. Wydaje się że nie ma środków, poza pieniędzmi politycznymi, na niezależne instytucje. Ja osobiście głowię się jak pozyskać środki dla Instytutu Ekonomicznego na kampanie informacyjne dla władz regionalnych, mogące powstrzymać lokalne samorządy od demontażu rozmaitych elementów infrastruktury, co czego coraz częściej dochodzi.

Są to coraz bardziej kosztowne kampanie, a listy email nie wystarczają. W planach mam kampanię na rzecz ocalenia dawnego międzynarodowego portu lotniczego w Krzywej koło Jeleniej Góry. Sądzę że w warunkach gospodarczych Czech czy RFN funkcjonowałby. Nie wspominając o tysiącach km linii kolejowych, które w tamtych krajach nadal znajdują klientów i tworzą miejsca pracy- tutaj próbowałem się upominać jedynie o gospodarczo najcenniejsze fragmenty sieci, niestety- w wielu miastach nawet nie trafiłem do prasy. Być może myślenie w kategoriach „tamtych” systemów gospodarczych tym w Polsce skutkuje?

Chcemy wydać serię publikacji regionalnych dla władz lokalnych i lokalnych społeczności. Nagłośnić podstawowe cywilizacyjne problemy. Być może poskutkuje to zaniechaniem działań rozbiórkowych i demontażowych różnych fragmentów infrastruktury, wciąż cennej jako złom. Bardzo szkoda szybkiej magistrali kolejowej Berlin- Wrocław, którą ekspresy „Latający Ślązak” jeździły w bodaj 3-krotnie krótszym czasie niż obecne połączenia transgraniczne. Czasem rozbiórkę linii widać dopiero z okien samochodu pokonującego nową szosę.

Chcielibyśmy kontynuować z szeregiem edycji lokalnych i regionalnych, tytuły gromadziliśmy od dłuższego czasu. Nie jesteśmy jednak w stanie sfinansować tylu tytułów na rynek wyższy, z jakimi chcielibyśmy wystartować. Nasze wydawnictwo jest przeznaczone dla posłów i senatorów i publikuje prace ekonomiczne i inne. Niemniej, koszty tych działań wydawniczych są znaczne. Ograniczyliśmy część redakcyjną z końcem miesiąca, oferując głównie przedruki treści. Prosimy o wsparcie.

Adam Fularz

Gazeta Poselska i Instytut Ekonomiczny

Jak nas wesprzeć:

Oferujemy następujące możliwości wsparcia naszej działalności:

Wpis na listę Klubu Donatorów Instytutu Ekonomicznego : od 50 do 300 PLN

Wpis jako sponsor konkretnej pracy badawczej IE- umieszczony w publikacji Instytutu: od 150 PLN

Reklama sponsora na bannerze (na witrynie lub podczas debat, konferencji IE: od 300 do 1000 PL

Reklama na witrynach IE: od 300 PLN

Speakers bureau: cena do uzgodnienia

Dokonaj transakcji:

Wpis na listę sponsorów działalności badawczej IE:

od 50 do 300 PLN

Wybierz kwotę
Wpis mały 50,00 PLN
Wpis średni 150,00 PLN
Wpis duży 300,00 PLN

Reklama sponsora na bannerze (na witrynie lub podczas debat, konferencji IE:

od 150 do 400 PLN

Wybierz cenę banneru
banner mały 150,00 PLN
banner średni 250,00 PLN
banner duży 400,00 PLN

Reklama na witrynach IE: od 300 PLN

Wybierz cenę banneru
banner 1- podstawowy 300,00 PLNbanner 2- średni 450,00 PLNbanner 3- duży 600,00 PLN

Fundraising:
Łukasz Stachurski, Junior Communications Manager
E: „Łukasz Stachurski” <stachurski.l(małpa)gmail.com>,

T: 0792213177, 0604 44 36 23

Wystawiamy faktury VAT za usługi sponsorskie. Aby uzyskać fakturę podaj dane poniżej wraz z kwotą na jaką mamy wystawić fakturę.

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza:

[contact-form][contact-field label=’Imię%26#x002c; nickname’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’Email’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Witryna%26#x002c; organizacja (niewymagane)’ type=’url’/][contact-field label=’Komentarz lub nazwa wybranego wpisu%26#x002c; bannera i dane do rachunku/ faktury pro-forma’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]

Przegląd wydań:

Polecamy szereg publikacji ekonomicznych dostępnych on-line:

Prace ekonomiczne, analizy, opinie. Nie wszystkie są po korekcie, za co przepraszamy, są to setki prac.

Polska wymaga zmiany ustroju na bardziej decentralny.

Kampania Reforma Nauki

Pomysły na reformę sektora nauki.

Instytut Ekologiczny – Kampania Wolny Rynek w Ochronie Przyrody- na S24

Instytut Ekologiczny to nowy projekt wydawniczy Instytutu Ekonomicznego na polskim rynku idei. Tworząc go mamy nadzieję na przywrócenie debaty na temat stanu dbałości o środowisko naturalne do głównego nurtu polskiej polityki.

W nowej publikacji: „Wolnorynkowo komentując”, polecamy wybór cytatów z prac Adama Heydla, przedwojennego polskiego liberała gospodarczego.

Strona kampanii na rzecz ożywienia portu lotniczego Zielona Góra- Babimost. Zapraszamy do zapoznania się z kampanią instytutu na rzecz uruchomienia portu lotniczego między Poznaniem a Zieloną Górą. Jest on państwowy, nawet nie komunalny, co wg nas tłumaczy jego upadek.

Wolnorynkowy transport to mieszanka wolnego rynku i rządowych regulacji, koniecznych aby w walce konkurencyjnej nie wygrały struktury monopolistyczne i oligopolistyczne.

Jakie są miasta nowoczesności? Jakiej infrastruktury potrzebują do rozwoju? Ekonomista czasem czuje się w obowiązku komentować otaczającą rzeczywistość.

Wolny rynek w organizacji kultury jest szansą na dogonienie cywilizacji zachodnioeuropejskiej w tej dziedzinie. Zapraszamy do lektury publikacji on-line.

Kampania Transport Wolnorynkowy

Zapraszamy na stronę kampaniii Instytutu Ekonomicznego o wolnorynkowe mechanizmy w sektorze transportu. Ok. 190 prac!

Telewizja Ekonomiczna już funkcjonuje. Wywiady i wypowiedzi czołowych ekonomistów.

Wydawca Mediów

Propozycja wydawnicza Instytutu Ekonomicznego dla rynku mediów w Polsce. Zmieniają się, dzięki rozwojowi sieci Internet, nasze możliwości poznawcze. Media tradycyjne: prasa, radio, telewizja, niekiedy walczą o widzów. Nowe inicjatywy medialne, mimo inwestycji rzędu kilku mln PLN i obecności w sieciach kablowych, niekiedy są w stanie…

Instytut poleca album Wystawa o demokracji bezpośredniej w Szwajcarii.

O Instytucie Ekonomicznym

Ulokowany w Zielonej Górze i Warszawie, Instytut Ekonomiczny  (IE) jest niezależną apolityczną organizacją spraw publicznych, którego badania, publikacje i programy rozwijają idee i polityki gospodarczej na rzecz wolnych i prosperujących wspólnot, społeczności w Polsce i na świecie. Instytut działa poprzez kampanie kierowane do lokalnych społeczności, przygotowuje opracowania i analizy. Z uwagi na system finansowania organizacji eksperckich w Polsce,  Instytut, chcąc zachować niezależność, prowadzi w Polsce działalność jedynie w bardzo niewielkim, ograniczonym zakresie.

Kontakt dla zapytań z mediów:

Łukasz Stachurski, Junior Communications Manager

E: „Łukasz Stachurski” <stachurski.l@gmail.com>, T:792213177

Sekretariat Instytutu

ul. Dolina Zielona 24a

65-154 Zielona Góra

Łukasz Stachurski, Junior Communications Manager

E: „Łukasz Stachurski” <stachurski.l@gmail.com>,

T: 792213177, 0604 44 36 23

E: sekretariat@ie.org.pl

Biblioteka IE

ul. Dolina Zielona 24a

65-154 Zielona Góra

e-mail: biblioteka@ie.org.pl

T: 792213177

Biblioteka jest wyposażona w podręczniki do makroekonomii, mikroekonomii, podstawową literaturę z zakresu ekonomiki kultury, ekonomiki mediów, ekonomik branżowych etc.

Adam Fularz, IE research fellow

Kontakt w Warszawie:

Adam Fularz, research fellow,

Instytut Ekonomiczny Warszawa,

ul. Międzynarodowa 68b,

tel. 0604 44 36 23